Контакт-центр (0372) 931-904
 
Контакт-центр (0372) 931-904

Пресрелізи

01.04.2019 / 12:15

«Чернівцігаз»: дії НКРЕКП щодо перевірок та накладання штрафу є політично вмотивованими

ПАТ «Чернівцігаз» не погоджується з рішенням НКРЕКП про накладання штрафу через приведення до стандартних умов. Вбачає в діях держрегулятора політичну вмотивованість та дискримінацію споживачів газу. Відтак, компанія оскаржувати в суді це рішення як таке, що суперечить нормам законодавства України, навіть попри погрози НКРЕКП про затягування перегляду тарифу для газорозподільної компанії

Приведення обсягів газу до стандартних умов ПАТ «Чернівцігаз» здійснювало відповідно до вимог Закону України "Про ринок природного газу", Кодексу газорозподільних систем та Типового договору розподілу природного газу.

«Якщо ж НКРЕКП вважає, що це неправильно, то вона має всі повноваження врегулювати це питання законодавчо. Замість того, щоб змінити Кодекс, який був прийнятий самим регулятором, вони штрафують Операторів ГРМ, за те, що останні виконують цей Кодекс. Мало того, в прямому ефірі, член НКРЕКП неприховано заявляє, що оскарження рішення в суді, затягне перегляд тарифів для газорозподільних компаній. Подібні заяви дискредитують самого регулятора, а прийняті рішення свідчать тільки про політичну вмотивованість», - пояснює Голова Правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

За умови неприведення природного газу до стандартних умов в процесі розподілу та постачання населенню, в діяльності ПАТ «Чернівцігаз» утворюється багатомільйонний дефіцит коштів, який не компенсується.

Також, накладання штрафів на Операторів ГРМ, не усуває нерівність, яка утворилася між споживачами природного газу. Адже в Чернівецькій області понад 23 тис. споживачів користуються приладами обліку з приведенням газу до стандартних умов, крім цього, 12,8 тис. обліковують газ за показами загальнобудинкових лічильників, які також здійснюють приведення. Тож НКРЕКП пропонує одним споживачам сплачувати більше за інших.

Можна впевнено говорити про те, що побутові споживачі газу стали заручниками незавершених реформ в енергетичному секторі. Адже у 2015 році, після прийняття закону «Про ринок природного газу», планувався перехід до оплати за газ в енергетичних одиницях. Це дозволило б зняти питання про приведення газу до стандартних умов взагалі.

«Компанія НАК "Нафтогаз України" отримує 90% коштів, які споживач сплачує за газ. В тому числі й від приведення газу до стандартних умов. Таким чином відкладання переходу на розрахунки в енергоодиницях покращують фінансовий стан тільки державного монополіста. А такі рішення НКРЕКП, ще раз підтверджують сприяння нацрегулятора у витісненні з ринку операторів ГРМ, задля розширення монополії Нафтогазу на сферу розподілу, — зазначає Віктор Горда.

Тому рішення НКРЕКП про накладення штрафу, «Чернівцігаз» оскаржуватиме в судовому порядку відповідно до чинного законодавства, навіть попри заяви скомпрометованого державного регулятора про затягування перегляду тарифів для газорозподільних компані.

ДОВІДКА

Публічне акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. ПАТ «Чернівцігаз» експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2018 році підприємство протранспортувало близько 367,5 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. ПАТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1200 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону.

 
  • Начальник управління зовнішніх комунікацій:
    Голодняк Вікторія
    Тел.: +380 372 58 72 30
    E-mail: press@cvgas.com.ua