Контакт-центр (0372) 931-904
 
Контакт-центр (0372) 931-904

Новини

14.11.2018 / 16:23

Зростання ціни на газ не збільшило розмір тарифу для ПАТ «Чернівцігаз»

Після підвищення з 1 листопада вартості газу Кабінетом Міністрів України, тариф ПАТ «Чернівцігаз» залишився без змін. Зростання вартості палива на 23% відбулось шляхом збільшення ціни газу державного монополіста - НАК «Нафтогаз України», який отримує майже 88% коштів споживачів сплачених за енергоресурс. В той самий час, структура розподілу коштів, отриманих від споживачів газу, залишалась економічно необґрунтованою для інших учасників ринку
Структура ціни Структура ціни ФОТО: ПАТ «Чернівцігаз»

Кабінетом Міністрів України 19 жовтня 2018 року прийнято рішення про встановлення нової ціни на газ для населення та релігійних організацій на рівні 8 548,92 гривні за тисячу кубічних метрів. Нова ціна набрати чинності з 1-го листопада поточного року. Головним вигодонабувачем підвищення вартості газу став НАК "Нафтогаз України". За рішенням уряду, ціну продажу природного газу "Нафтогазу" було збільшено з 4,9 до 6,2 тис. гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ).

Водночас, для газорозподільної компанії ПАТ «Чернівцігаз», яка забезпечує стабільну роботу газопроводів в Чернівецькій області, веде облік газу, тариф, з 2016 року, залишається без змін. Незважаючи на підвищення ціни газу на 23%, компанія продовжує отримувати 723,70 грн за тисячу кубометрів без ПДВ, а це 0,72 грн з 1 куб. м розподіленого газу.

«Тариф на послуги з розподілу газу повинен адекватно відображати витрати на забезпечення безпеки і стабільної роботи системи газопостачання. До прикладу, в країнах Євросоюзу, де стан мереж значно кращий, ніж в Україні, доля транспортування та розподілу в ціні природного газу становить в середньому 26%. Навіть після зростання ціни на природний газ, частка тарифу, який отримують газорозподільні підприємства в нашій державі складає всього 7,2%», - зауважує голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

Таким чином, за рівнем цін на природний газ для населення України наблизилась до стандартів ЄС, а в питанні економічної обґрунтованості розподілу коштів, створюються умови, які несумісні із завданнями по зменшенню виробничо-технічних втрат газу, забезпечення безаварійного і безперебійного постачання газу споживачам та належного рівня їх обслуговування. Адже саме з тарифних надходжень фінансується модернізація газових мереж краю, встановлення, повірка й заміна лічильників, роботи служб компанії, зокрема й аварійно-диспетчерської.

Джерело: