Контакт-центр (0372) 931-904
 
Контакт-центр (0372) 931-904

Новини

27.02.2019 / 13:56

Запровадження добового балансування з 1 березня опинилося під загрозою зриву

Добове балансування Добове балансування ФОТО: ПАТ «Чернівцігаз»

До запровадження добового балансування залишилось трохи більше як добу, але на інформаційній платформі «Укртрансгазу» відсутня цілісна і достовірна інформація про споживачів, які не мають постачальників газу. Через відсутність цієї інформації в системі може відбутися масовий несанкціонований відбір природного газу.

ПАТ «Чернівцігаз» звернулося до НКРЕКП та до «Укртрансгазу» у зв’язку з відсутністю на інформаційній платформі добового балансування Укртрансгазу даних щодо споживачів, у яких відсутні постачальники газу.

Таку інформацію Укртрансгаз має надавати операторам ГРМ

  • не пізніше 25 числа;
  • у форматі, затвердженому НКРЕКП;
  • із використанням електронного цифрового підпису.

Станом на 27 лютого жодна із цих вимог не виконана.

Через відсутність даних про споживачів, які не мають постачальників газу, в системі може відбутися несанкціонований відбір газу, оскільки ПАТ «Чернівцігаз» не має можливості попередити, та у разі потреби припинити газопостачання споживачів у яких відсутні постачальники у відповідному періоді.

ПАТ «Чернівцігаз» застерігає «Укртрансгаз» утриматися від неправомірних дій щодо віднесення на них обсягів природного газу, використаних споживачами, у яких відсутній постачальник починаючи з 1 березня 2019 року.