Контакт-центр (0372) 931-904
 
Контакт-центр (0372) 931-904

Новини

04.04.2019 / 10:16

Відповідь на публікацію «BukNews»

У відповідь на публікацію, «Бурбак вимагає від газових аферистів Фірташа з «Чернівцігазу» не клеїти дурня, а повернути людям видурені гроші» що з’явилась на сайті «BukNews» 2 квітня 2019 року (http://buknews.com.ua/page/burbak-vymahaie-vid-hazovykh-aferystiv-firtasha-ne-kleity-durnia-a-povernuty-lyudiam-vydureni-hroshi.html?fbclid=IwAR0zOBvqCR-9PungNyN-LGOz2VNQ-SWYKp6yRb_BHYc56FuO7do51kwIOwY), заявляємо наступне
Голова правління ПАТ "Чернівцігаз" Віктор Горда Голова правління ПАТ "Чернівцігаз" Віктор Горда ФОТО: ПАТ «Чернівцігаз»

Інформація подана в цій публікації містить заяви, що не відповідають дійсності, свідчить про спробу навмисної маніпуляції суспільною думкою та заполітизованість питання.

По-перше, хочемо зауважити, що приведення обсягів газу до стандартних умов – це абсолютно законна норма. Діє вона ще з 2015 року, якщо говорити про Закон «Про ринок газу», Кодекс ГРМ та про всі підзаконні акти й постанови НКРЕКП.

Тому, знаходячись в правовій державі та опираючись на законодавство, наша компанія, буде відстоювати свою позицію про неправомірність нарахованого штрафу в суді.

По-друге, хотілося б зупинитися на тому, що промислові споживачі природного газу, і в Чернівецькій області, на підставі вище зазначених документів, сплачують за використані обсяги газу із відповідним приведенням ще з 2015 року.

Водночас, більше ніж 23 тисячі буковинських сімей, здійснюють оплату за газ за показаннями лічильників, які в автоматичному режимі розраховують обсяг газу вже з приведенням до стандартних умов.

Стає цілком зрозуміло, що для споживачів природного газу створено нерівні умови, адже одні вже давно сплачують за обсяги приведені до стандартних умов, а інші – ні.

Тоді виникає логічне запитання, в чому полягає згадана в статті «перемога»? В дискримінації одних буковинців над іншими?

Тут же хочемо додати, що до ПАТ «Чернівцігаз» звернулося 56 клієнтів із заявами, які вимагають продовжувати облік споживання з приведенням до стандартних умов, адже після застосування відповідних коефіцієнтів, реальне споживання газу виявляється меншим, ніж за показаннями лічильників.

По-третє, якщо говорити про штрафи. Позиція викладена в публікації виглядає досить дивною, адже ПАТ «Чернівцігаз» є тарифною організацією. Іншими словами, компанія функціонує за рахунок тарифних надходжень в 0,72 коп. з 1 куб. м розподіленого газу. Тому пропозиція про штраф в 10% від виручки, при збитках в 180 мільйонів гривень за 2018 рік, виглядає абсурдною і просто популістською.

Також хочемо внести роз’яснення щодо маніпуляції інформацією про ПАТ «Харківміськгаз».

Перерахунок, про який йдеться в статті, був проведений ще в  грудні 2018 року, і тільки для одного споживача природного газу міста Харків. Сума перерахунку склала 0,34 коп. за обсяг газу в 0,04 куб. м. Ця інформація є у відкритому доступі на  сайті НКРЕКП за посиланням (http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Materialy_zasidan/2019/kviten/05.04.2019/p9_05-04-19.pdf?fbclid=IwAR0Nv3AnJPNviO3rgFkFS4L9U-Rg1ZkjkqboZl3D5xi5N5AkNsrxtdbK1xo).

Що стосується засідання НКРЕКП, на якому розглядатимуть питання нарахування штрафу для «Харківміськгазу», то воно має відбутися завтра,  5 квітня 2019 року. Враховуючи все це, і до винесення рішення державного регулятора, подібні судження про уникнення штрафів чи здійснення перерахунку для споживачів газу в м. Харків є некоректними.

Також інформуємо громадськість, що подібна «фейкова» заява про результати перевірки, яку оприлюднив НАК «Нафтогаз України», і теж 2 квітня 2019 року, була спростована ПАТ «Харківміськгаз» (https://khgor.104.ua/ua/for-clients/news/id/harkivmiskgaz-sprostovuje-populistichni-zajavi-naf-33216?fbclid=IwAR2Y01tuAg3r3qkErfrOlwoAo_dEgOo18fZmk8vgbcDro84tJ6bgO4swMfw).

І на сам кінець, в статті акцентується увага на даті проведення прес-конференції, тобто 1 квітня «день сміху або день дурня» - цитуємо. Якщо для автора статті це свято, на якому варто так зосереджуватися, то для нас це звичайний робочий день, перший після виборів Президента України та засідання НКРЕКП.

Гадаємо, що чітко роз’яснили позицію компанії, відтак просимо не маніпулювати суспільною думкою та не звинувачувати 1200 буковинців, які працюють в ПАТ «Чернівцігаз», в аферизмі без рішень суду або будь-яких документів, що підтверджують це.