Контакт-центр (0372) 931-904
 
Контакт-центр (0372) 931-904

Новини

06.03.2020 / 11:45

Офіційне роз’яснення щодо ситуації із припинення газопостачання будинків 11,13,15 по вул. Богомольця в м. Чернівці

З березня 2020 року АТ «Чернівцігаз» припинило газопостачання за адресами буд. 11,13,15 по вул. Богомольця в м. Чернівці. На аварійно-диспетчерську службу надійшла заявка про запах газу в під’їзді буд. №15. На місці, під час проведення приладового обстеження, фахівці АДС виявили витоки газу та електричну напругу на внутрішньобудинкових системах газопостачання.

Враховуючи те, що всі три будинки отримують газ з однієї внутрішньобудинкової мережі (через транзитний газопровід), з метою запобігання виникнення аварійної ситуації, розподіл газу було припинено за трьома адресами.

Відповідно до Закону, в разі незабезпечення технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж та з метою недопущення аварійних ситуацій, АТ «Чернівцігаз», згідно з чинним законодавством, має право припинити розподіл газу до всіх будинків, де газорозподільна система становить небезпеку для людей.

В будинку №13, роботи із технічного обслуговування, виконала ліцензована організація, що була обрана мешканцями будинку. Фахівці «Чернівцігазу» виконали дрібний ремонт в будинках №11 і 15, який, за домовленістю із міською владою, компанія здійснює власними силами, оскільки такі роботи не потребують значних фінансових витрат. І, вчора, 5 березня, після завершення всіх робіт, було повністю відновлено газопостачання мешканцям трьох будинків.

Вкотре повідомляємо, що у зв’язку зі змінами в законодавстві АТ «Чернівцігаз» втратило правові підстави для виконання робіт із технічного обслуговування без підписання актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін та договорі на технічне обслуговування. Саме тому, на сьогодні система газопостачання майже 3 тис. багатоквартирних будинків в м. Чернівці не обслуговується.

Поруч із цією проблемою, активісти, окремі чинні депутати та ті, хто тільки прагне відчути смак влади, намагаються використовувати ситуацію, яка склалася, у власних, корисливих, цілях. Політикани, що активно проявилися тільки після старту передвиборчих перегонів, підбурюють жителів міста до протистояння законним діям АТ «Чернівцігаз», тим самим підвищують рівень соціальної напруги та наражають на небезпеку жителів міста.

Наголошуємо, що АТ «Чернівцігаз» буковинська компанія, яка поза політичними іграми, а діє в інтересах захисту безпеки здоров’я й життя населення та згідно з чинним законодавством.

Прикро, що через нахабні маніпуляції, втрачається розуміння очевидної проблеми — під загрозою здоров’я та життя мешканців будинків з аварійними газопроводами, й що це може призвести до трагічних наслідків. А відповідальність за бездіяльність, в першу чергу, ляже на власників, управителів, балансоутримувачів, а також на міську владу.

ДОВІДКА

Акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ «Чернівцігаз» експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2019 році підприємство протранспортувало близько 250,1 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб.