Контакт-центр (0372) 931-904
 
Контакт-центр (0372) 931-904

Новини

12.04.2018 / 16:40

На Буковині більше 5 тисяч юросіб не готові до дистанційної передачі показань лічильників газу

До кінця травня 2018 року всі юридичні особи, які користуються природним газом на виробничі або власні потреби, повинні забезпечити облаштування комерційних вузлів обліку газу засобами дистанційної передачі даних. Станом на початок квітня поточного року, відповідним обладнанням облаштовані тільки 1,4 % об’єктів непобутового призначення в Чернівецькій області
Кодекс газорозподільних систем Кодекс газорозподільних систем

Засобами дистанційної передачі даних не облаштовано 4843 - лічильників газу у суб'єктів господарювання та 476 промислових лічильників газу, а це 98,6% від загальної кількості споживачів, що не є побутовими.

«Спочатку дистанційне зчитування показників лічильників запроваджувалось на найбільших підприємствах. Для різних категорій споживачів, в залежності від обсягів споживання природного газу, був запроваджений перехідний період, під час якого ми активно інформували клієнтів компанії про саму процедуру встановлення модемів та відповідальність за невиконання норм закону», - зазначив начальник управління метрології ПАТ «Чернівцігаз» Володимир Аронець.

Кодексом передбачено, що 27 травня 2018 року закінчується завершальний етап, після якого лічильники всіх підприємств мають бути оснащені засобами дистанційної передачі даних.

Відповідні вимоги містяться у п. 4 Постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем» та стосуються виключно клієнтів компанії - юридичних осіб.

Консультації щодо встановлення засобів дистанційної передачі даних можна отримати в Центрах обслуговування клієнтів або в Контакт-центрі ПАТ «Чернівцігаз». Технічні вимоги до обладнання та зразки документів можна переглянути на тут.

ПАТ «Чернівцігаз» реалізує заходи з розвитку диспетчерського управління газорозподільною системою області. Це пов`язано з переходом внутрішнього ринку природного газу на добове балансування, початок якого запланований на 1 серпня 2018 року. Однією з головних умов для запровадження нового режиму є облаштування приладів обліку непобутових споживачів природного газу Чернівецької області засобами дистанційної передачі даних.

 

Джерело: