Контакт-центр (0372) 931-904
 
Контакт-центр (0372) 931-904

До уваги клієнтів

27.12.2018 / 17:00

Небезпечний чадний газ

Вітряна погода, дощ, сніг, зниження температури навколишнього середовища можуть стати причиною обмерзання димоходів, відсутності тяги в димових та вентиляційних каналах, що призводить до скупчення чадного газу в приміщеннях та отруєння людей
Симптоми отруєння чадним газом Симптоми отруєння чадним газом ФОТО: ПАТ «Чернівцігаз»

Чим небезпечний чадний газ

На жаль, споживачі газу часто не усвідомлюють небезпеку чадного газу, бо не розуміють звідки він береться і як впливає на організм людини. До того ж чадний газ не має ані кольору, ані запаху.

Чадний газ (монооксид вуглецю, СО) утворюється при горінні вуглецю чи вуглецевих сполук. Потрапляючи у кров, чадний газ сполучується з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом. Таким чином людина гине від задухи. Після двох годин перебування в приміщенні, у повітрі якого міститься лише 0,1% СО, людина непритомніє. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, не спроможна врятуватись. За більшого вмісту у повітрі монооксиду вуглецю час, за який можна смертельно отруїтися, значно скорочується.

Як вберегти себе та свою родину від отруєння чадним газом:

 • при користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення;
 • щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів та скупчення чадного газу в приміщенні, мешканцям домоволодінь необхідно здійснювати огляд димових каналів не рідше одного разу на місяць у зимовий період;
 • за допомогою легкої смужки паперу до та під час користування газовими приладами перевіряти тягу в димових та вентиляційних каналах. Для цього прикласти смужку паперу до отвору димоходу. Якщо смужка залишиться нерухомою – тяга в димоході відсутня - газовими приладами користуватись заборонено;
 • звернутись в спеціалізовану організацію, яка має дозвіл управління Держпраці в Чернівецькій області для ремонту димових та вентиляційних каналів Вашого домоволодіння. Контакти організацій, які мають право на перевірку та ремонт ДВК можна дізнатись перейшовши за посиланням.
 • не рідше одного разу на рік, перед початком опалювального сезону організувати перевірку технічного стану ДВК Вашого домоволодіння.

Пам`ятайте! При виявленні запаху газу треба негайно викликати аварійну газову службу за номером "104".

ПАТ «Чернівцігаз» нагадує усім споживачам природного газу про важливість дотримання правил безпеки користування газом у побуті. Відкривайте вікно (кватирку) на провітрювання, перевіряйте тягу до вмикання газових приладів та під час їхньої роботи. Не користуйтеся газовими приладами за відсутності тяги та несправним газовим обладнанням.

12 правил від ПАТ «Чернівцігаз», які допоможуть зберегти тепло та комфорт в наших домівках

 1. Провітрюйте приміщення, де встановлені газові прилади!
 2. Якщо тяга в димоході слабка або відсутня, не користуйтесь газом – це смертельно небезпечно!
 3. Не перевіряйте тягу у вентиляційних каналах запаленим сірником! 
 4. Не встановлюйте витяжки у вентиляційні канали за наявності газових котлів (щоб уникнути утворення оберненої тяги з потраплянням чадного газу в приміщення)!
 5. Не залишайте без нагляду працюючі газові прилади!
 6. Після користування газом, закрийте крани на газопроводі!
 7. Не користуйтесь несправними газовими приладами!
 8. Не використовуйте для сну кухні та приміщення, де встановленні газові прилади!
 9. Не обігрівайте домівку за допомогою газової плити, не сушіть білизну над плитою!
 10. Не переміщайте, не встановлюйте та не ремонтуйте газові прилади самовільно.  Довірте цю роботу професіоналам!
 11. Відчувши запах газу, закрийте газові крани і провітріть приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення і електроапаратуру. Викличте аварійну службу за  телефоном 104!
 12.  Вчасно сплачуйте за спожитий газ! Це запорука стабільного тепла і затишку! 
Джерело: